آهنگ‌های مخصوص یادگیری زبان انگلیسی، مخصوص کودکان و نوجوانان

استفاده از آهنگ‌ها یکی از اثربخش‌ترین راه‌ها برای آموزش زبان انگلیسی برای همه سنین است. اما در این میان، کودکان و نوجوانان بیشتر از بقیه رده‌های سنی از فعالیت‌های ریتمیک مثل آهنگ‌ها و بازی‌های همراه با آهنگ، لذت می‌برند. در واقع استفاده از آهنگ‌ها در فرآیند تدریس می‌تواند کودکان را به یادگیری مشتاق‌تر کند و میزان تمایل آنها به شرکت در فعالیت‌‌های کلاسی و یادگیری، افزایش دهد.

موسیقی یکی از ابزارهای مهم و مؤثر در رابطه با یادگیری زبان است. زیرا مغز ما به شکل طبیعی، اطلاعات ریتمیک را بهتر و پرسرعت‌تر پردازش می‌کند. پس بهتر است تا جایی که ممکن است از فعالیت‌های همراه با موسیقی، بیشتر در کلاس‌ها استفاده شود.

 

چرا استفاده از موسیقی در تدریس زبان مهم است؟

زبان‌آموزان در همه سنین، وقتی اطلاعات را از طریق فعالیت‌های ریتمیک دریافت می‌کنند، بهتر آنها را یاد می‌گیرند. مثلاً نوجوانی خودتان را به یاد بیاورید، بسیاری از داستان‌ها و آهنگ‌های زمان مهد کودک‌تان را احتمالاً هنوز به یاد دارید. حتماً به خاطر دارید که همه ما حروف الفبا را به صورت ریتمیک یاد گرفته‌ایم. تصور کنید که می‌خواستیم حروف الفبا را بدون آهنگ و به شکل رندوم یاد بگیریم و به خاطر بسپاریم، در این صورت فرآیند یادگیری آنها چندین برابر سخت‌تر می‌شد.

در واقع همین حالا به عنوان یک فرد بزرگسال هم یادگیری کلمات یک آهنگ برایمان بسیار آسانتر از کلمات استفاده شده در یک سخنرانی است. اما چرا؟ آیا فقط به خاطر حالت ریتمیک موجود در آهنگ‌ها است؟

منبع: سفیرمگ

[metform form_id="1136"]